Pisuhänd

8.55 

Pisuhänd on Eduard Vilde kirjutatud satiiriline komöödia, mis räägib 20. sajandi alguse eesti tõusikkodanluse mentaliteedist.

Sündmustik

Näidendi tegevus toimub rikka ärimehe Vestmanni perekonnas. Vestmanni vanem tütar Matilde on abielus insener Ludvig Sanderiga, kes on aga kirjanikukarjääri poole pürgiv. Matilde on oma mehe loomingust aga pettunud ja nõuab, et Sander osaleks ühel kirjandusvõistlusel. Sander on kirjutamisest aga kaugel ning palub abi oma koolivennalt Tiit Piibelehelt. Piibelepp on tõeline kirjanik, kuid on nõus Sanderit aitama, kuna on tema peale vihane, et Sander on teda kunagi maha teinud. Sander ostab Piibelehelt tema viimase romaani käsikirja ja esitab selle omaenda nime all võistlusele. Romaan võidab võistluse ja Sanderist saab koheselt kuulus kirjanik.

Teemad

“Pisuhänd” on satiiriline komöödia, mis naeruvääristab eesti tõusikkodanluse materialismi, karjerismi ja kultuuritust. Teos näitab, kuidas inimesed on valmis oma ambitsioonide nimel ohverdada kõik, sealhulgas oma südametunnistuse.
“Pisuhänd” on üks Eesti kirjanduse populaarsemaid teoseid. Seda on korduvalt lavastatud ja ekraniseeritud.”

Kõvad kaaned