Jänkumäng

7.95 

Populaarne lauamäng igale eale ehk kogu perele, arendab käelist tegevust ja loogilist mõtlemist. Mängus tuleb 36 kaardist kokku seada kuue jänese figuurid. Kelle jänku saab kõige pikem ja uhkem, see on võitja. Abiks on ka täring. Korraga saab mängida 2–6 osavõtjat. Aga mängida võib isegi päris üksi.

Jänkumäng

Mäng sisaldab 36 kaarti, millest saab moodustada 6 jänese figuuri. Kaardi vasakul serval on kaardi number ja paremal täringu punktide arv. Iga figuur koosneb kuuest kaardist, mille vasakul serval on numbrid 1-6 (ühest kuueni). Paremal pool olevad täringunumbrid aga annavadki punktide arvu. Nii näiteks on mängujänese kaardi osa 6 täringunumbriga 1 kõige lühem, samas kõige pikem kaardiosa 6 täringunumbiga 6.

Mängu alguses pannakse kaardid numbrite kaupa kuude hunnikusse.

Mäng koosneb kuuest ringist. Iga mängija saab endale kaardi vastavalt sellele, millise tulemuse ta täringut veeretades sai. Kui saadud punktiarvuga kaart on juba kellegi käes, võib veeretada uuesti, kuni saab vaba kaardi. Esimene ring kestab senikaua, kuni iga mängija on saanud kaardi numbriga 1. Seejärel algab teine ring, kus iga mängija saab kaardi nr.2, siis kolmas ring kaardi nr.3, neljas ring kaardi nr.4, viies ring kaardi nr.5 ja kuues ring kaardi nr.6.

Mängu eesmärk on kuue täringuveeretamise ringi jooksul alt üles kokku panna pikim kuuest kaardist koosnev jänese kuju. Alati peale täringu veeretamist moodustub uus jänes, seda vastavalt numbrile täringul.

Võitja on mängija, kelle punktisumma on kõige suurem ehk kelle mängujänes(mängujänesed) on kõige pikem(pikemad).